Site Logotype
Slide

Leave your contacts and we will get back to you asap. We are here to help you.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Tlenoterapia hiperbaryczna

Lub inaczej terapia tlenowa oznacza nic innego jak podawanie naszemu organizmowi dodatkowego tlenu. Jest to całkowicie naturalny sposób wspomagania i łagodzenia wielu dolegliwości, działa również jako naturalny środek przeciwzapalny

W czym tlenoterapia może Ci pomóc?

Alergie

Przede wszystkim te skórne. Tlen przyspiesza proces regeneracji i gojenia się. Znakomicie działa też na blizny, poparzenia i atopowe zapalenie skóry

Depresja

Cykliczna tlenoterapia reguluje metabolizm komórek nerwowych, dotlenia je i usprawnia transport krwi do mózgu. W połączeniu z krioterapią efekty są zniewalające.

Cukrzyca

Zapobieganie rozwojowi stopy cukrzycowej. Tlenoterapia powstrzymuje rozwój bakterii beztlenowych i ich działanie, co jednocześnie przyspiesza gojenie ran i odżywia komórki.

Udar mózgu

Regularne terapie pozwalają na przyspieszenie rekonwalescencji po przebytym udarze i odzyskanie podstawowych funkcji organizmu, takich jak mowa czy panowanie nad kończynami.

Choroby zapalne

Tlenoterapia pomaga w leczeniu m.in. reumatyzmu. Tlen dostarczany organizmowi w czasie tlenoterapii hiperbarycznej zwalcza stany zapalne i łagodzi ból.

Wzmocnienie naszego ciała

Dostarczenie większej ilości tlenu do organizmu skutkuje szybszą pracą tkanek wszystkich układów. Poprawia się funkcjonowanie płuc, co wpływa na wzrost poziomu dotlenienia komórek w obszarze całego ciała.

Dlaczego inni już wybrali tlenoterapię

Tlenoterapia może być stosowana we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń, takich jak zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, chroniczne zmęczenie, leczenie po radioterapii, gojenie się ran pooperacyjnych, urazy sportowe i wiele innych. Szerokie zastosowanie oraz widoczne efekty spowodowały, że coraz więcej osób korzysta z tlenoterapii.

Stosuje się ją nie tylko w celach leczniczych, ale również w celu poprawienia urody czy zwiększenia aktywności. Niewątpliwą zaletą terapii hiperbarycznej jest jej przyjemny przebieg. Dodatkowym atutem jest również fakt, że wykorzystuje się w jej przypadku wyłącznie tlen i podwyższone ciśnienie.

Zamiast sięgać po niezliczone ilości tabletek, wypróbuj sprawdzoną i naturalną metodę na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Dowiedz się więcej już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Tlenoterapia hiperbaryczna jest efektywną metodą dostarczania tlenu do wszystkich organów i tkanek organizmu. Polega ona na oddychaniu powietrzem o bardzo wysokiej zawartości tlenu w komorze, w której panuje ciśnienie wyższe od atmosferycznego. Terapia bazuje na pobudzeniu naturalnych mechanizmów gojenia i procesów naprawczych w organizmie.

Tlenoterapia hiperbaryczna to przetestowana i całkowicie bezpieczna metoda wspomagania leczenia.  Nie powoduje również żadnego dyskomfortu w trakcie jej trwania z uwagi na stosunkowo niskie i zupełnie nieinwazyjne ciśnienie. W trakcie wzrostu lub spadku ciśnienia w komorze można jednak doświadczyć niewielkiego ucisku w uszach, podobnego jak podczas startu czy lądowania samolotu.


Toksyczność tlenu i działania niepożądane są rzadkie i odnoszą się do tlenoterapii hiperbarycznej w zastosowaniach klinicznych pod wysokim ciśnieniem. Takie terapie są przeprowadzane pod nadzorem lekarza oraz przeszkolonego technika.

  • Spożywanie alkoholu do 12 godzin przed zabiegiem oraz palenie papierosów do 2 godzin przed zabiegiem jest zakazane. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, zaleca się zaprzestanie palenia na czas trwania całej terapii.
  • Należy unikać perfum, kosmetyków do makijażu, lakieru do włosów i wszelkich maści czy kremów
  • Cukrzycy koniecznie powinni zjeść posiłek oraz przyjąć leki przed zabiegiem
  • Dotychczas stosowane leki powinny być dalej przyjmowane według zaleceń
  • Należy wyjąc soczewki z oczu i protezy zębowe
  • Zdjąć plastry z nitrogliceryną, hormonalne, przeciwbólowe, nikotynowe
  • Należy przyjść z czystym, zmienionym opatrunkiem na ranie

Bezpośrednio przed terapią należy skorzystać z toalety, ponieważ w trakcie zabiegu nie można opuszczać komory hiperbarycznej.

Po wejściu do komory ma miejsce proces kompresji (5-12 minut) – następuje wzrost ciśnienia, którego tempo zależy od wieku i stanu pacjenta, a także od tego, której sesji jest on poddawany. Następnie docelowe ciśnienie zostaje utrzymane na jednym poziomie (48 – 55 minut). Na końcu następuje dekompresja (8-12 minut) – powrót do normalnego ciśnienia.

W komorze hiperbarycznej możemy przebywać w dowolnym stroju, ale najlepiej sprawdzają się luźne, bawełniane ubrania zapewniające przewiewność i swobodę ruchów.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych do stosowania tlenoterapii hiperbarycznej, która poprawia zdolność zapamiętywania, twórczego myślenia oraz zdolność koncentracji. Dzięki temu osoba starsza staje się m.in. bardziej aktywna i wykazuje większe zainteresowanie życiem.